Filozofia brokerska Atheny

Naszą misją jest bezpieczna przyszłość.

W naszym przekonaniu "usługi brokerskie najwyższej jakości" oznaczają wiedzę, odpowiedzialność, kompleksową obsługę oraz pełne zaangażowanie. Wszystkie te wartości warunkują Twoje korzyści, które pozostają dla nas priorytetem. Właśnie taki standard usług gwarantujemy Ci już teraz.

Analiza potrzeb i możliwości, identyfikacja ryzyka, skuteczne negocjacje z ubezpieczycielami, obsługa polis, likwidacja szkód oraz dążenie do pełnej satysfakcji Klientów – to codzienność, która niezmiennie nas inspiruje.

Rytm naszej pracy wyznaczają potrzeby naszych Klientów, którym zabezpieczamy przyszłość. Mamy nadzieję, że już wkrótce przekonasz się osobiście o naszej skuteczności.

Brokerów jest wielu – Athena tylko jedna. Jeśli szukasz brokera w Poznaniu to z pewnością chcesz wiedzieć, dlaczego warto wybrać właśnie Athenę. Nie chcemy Cię zachęcać, ponieważ obietnice to tylko słowa. Za nami stoją liczby i mocne argumenty. To właśnie one zapewnią Ci bezpieczną przyszłość.

Filozofia partnerstwa

Wyższy poziom pewności.

Wybierając nasze usługi brokerskie zyskujesz odpowiedzialnego i rzetelnego partnera, któremu możesz w pełni zaufać. Przejmiemy wszystkie obowiązki związane z ubezpieczeniami i będziemy reprezentowali Twoje interesy, dzięki czemu:

 • zaoszczędzisz swój cenny czas;
 • dokonasz optymalnego wyboru ubezpieczenia;
 • zaoszczędzisz środki finansowe;
 • skorzystasz z optymalnych warunków umowy;
 • zyskasz bezpieczeństwo, pewność i spokój.
18

lat
doświadczenia

1000

zadowolonych
klientów

20

skutecznych
brokerów

Sprawiamy, że przyszłość jest przewidywalna

Zabezpieczamy ją, zmieniając ryzyko w pewność.

Rzetelna wiedza

Wyróżnia nas głęboka wiedza, którą systematycznie aktualizujemy.

Profesjonalizm

Łączymy zaangażowanie, odpowiedzialność i najwyższe standardy obsługi.

Know-How

Nasza skuteczność wynika z wysokich kompetencji oraz wypracowanych procedur.
ozime

Etyka zawodowa

Przejrzystość. Dyskrecja. Uczciwość.

 1. Podczas pierwszego spotkania wyjaśnimy Ci zasady współpracy i zmienimy każde Twoje pytanie w wyczerpującą odpowiedź.
 2. Następnie podejmiemy działania na podstawie udzielonego przez Ciebie pełnomocnictwa, zyskując podstawę do działań w Twoim najlepszym interesie.
 3. Na każdym etapie współpracy, a także po jej zakończeniu, gwarantujemy Ci pełną dyskrecję na poziomie osobistym i biznesowym.
 4. Zgodnie z przepisami nie wiążą nas żadne umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
 5. Posiadamy obowiązkowe ubezpieczenie OC działalności brokerskiej z sumą gwarancyjna 1 500 000 EURO.
ozime

Nagrody i wyróżnienia

Jesteśmy dumni, że efekty naszej pracy znajdują uznanie w postaci nagród i wyróżnień, które potwierdzają pozycję jednego z liderów rynku usług brokerskich w regionie.

 • 2001 – Nagroda Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii "Partnerska Solidność w interesach"
 • 2004 – Nagroda Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii "Partnerska Solidność w interesach"
 • 2005 – Nagroda Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii "Kooperacja z przedsiębiorstwami wielkopolskimi"
 • 2006 – Złoty Wielkopolski Filar Biznesu w kategorii "Kooperacja z wielkopolskimi przedsiębiorstwami"
 • 2007/2008 – Filar Wielkopolskiego Klubu Kapitału

Sustainable Finance Disclosure Regulation (SFDR)

Informacja na temat przyjętej strategii dotyczącej wprowadzania do działalności ryzyk dla zrównoważonego rozwoju przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych.

Realizujemy niezależną strategię dotyczącą zrównoważonego rozwoju, w ramach której w jak najwyższym stopniu uwzględniamy możliwe negatywne skutki decyzji inwestycyjnych. W tym celu, w miarę naszych możliwości, uwzględniamy ewentualne zmiany w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego, które mogłyby mieć rzeczywisty lub potencjalnie istotny negatywny wpływ na wartość inwestycji. W szczególności rozpatrujemy następujące obszary: zakup lub wynajem powierzchni biurowej, zakup sprzętu biznesowego, IT oraz pojazdów służbowych.

Obecnie nie posiadamy wystarczająco przejrzystych informacji na temat produktów ubezpieczeniowych, aby móc właściwie ocenić negatywny wpływ decyzji inwestycyjnych na czynniki związane ze zrównoważonym rozwojem. Stale monitorujemy dalszy rozwój regulacji prawnych, jak również działania podejmowane przez branżę ubezpieczeniową. Po uzyskaniu odpowiednich informacji będziemy uwzględniać w rekomendacjach dla naszych klientów ewentualne negatywne skutki decyzji inwestycyjnych w zakresie czynników zrównoważonego rozwoju.

W ramach naszej polityki wynagrodzeń na bieżąco analizujemy otrzymywane i przyznawane wynagrodzenia. Do tej pory czynniki zrównoważonego rozwoju nie były uwzględniane, ponieważ nie była to standardowa praktyka rynkowa. Jeśli dalsze zmiany prawne umożliwią lub będą wymagały uwzględnienia takich czynników, zweryfikujemy ich znaczenie dla istniejących lub przyszłych wynagrodzeń i zapewnimy ich odpowiednie ujawnienie.

Stan: 10.03.2021 r.

Wybierz brokera.
Wybierz pewność.
Wybierz Athenę.

Wybierz pewność najlepszych i opłacalnych rozwiązań

Serdecznie zapraszamy do współpracy z gwarancją satysfakcji.
Porozmawiajmy o Twoich potrzebach.

Wizytówka Atheny

Firma brokerska z Poznania

Obsługujemy całą Wielkopolskę.

Nasze usługi brokerskie dedykujemy przede wszystkim Klientom Indywidualnym oraz firmom prowadzącym działalność biznesową w Poznaniu i Województwie Wielkopolskim.

Siedziba naszej firmy zlokalizowana jest w starej części poznańskiej dzielnicy Grunwald, przy ul. Winklera 18. Już teraz zapraszamy do kontaktu lub na spotkanie osobiste, aby omówić Twoje potrzeby ubezpieczeniowe.